ETS Trains s.r.o. Praha

ETS Trains s r.o.

Komořanská 326/63
14300  Praha 4
Česká republika

Telefon: +420 244 403 500
Email: zuzana@ets.cz
Web: www.ets.cz

Firma ETS Trains s.r.o. - byla založena v roce 1991 ing. Gustavem Taušem a chce navázat na tradice výroby všech variant modelové velikosti 0 s měřítkem 1:45. 

Modely ETS jsou robustní, celokovové, při jejich konstrukci se věnuje velká pozornost a péče jejich elektrické i mechanické části. Celokovové modely elektrické železnice jsou navrhovány podle skutečných lokomotiv a vagonů. Jsou vyrobeny lisováním z potištěného plechu, zaručujícím dostatečnou pevnost při zachování modelového vzhledu. Jsou spojovány šrouby, a dají se proto snadno rozebírat. Detailní součásti , jakými jsou nárazníky, ložiskové masky aj., jsou odlity z kovu do speciálních forem, aby tak byla zajištěna jejich maximální kvalita a věrnost.

Pohonné jednotky jsou osazeny kvalitními elektromotorky s pětidrážkovou kotvou. Přenos kroutícího momentu na hnací kola se děje prostřednictvím šroubového soukolí a automatické spojky, která v případě zastavení motoru odpojí šroubový převod od hnacích kol. Lokomotivu lze tedy posouvat, i když motor není zapnutý. Tento systém má firma ETS patentován.

Zde bych za normálních okolností skončila. 

Bohužel ale musím připsat jednu velmi smutnou a závažnou skutečnost. Zakladatel a majitel firmy ETS pan Gustav Tauš zemřel. Člověk který tuto firmu postavil na nohy a dovedl do úspěšné podoby ve které se dnes nachází, tu již není. Firma ale bude dále pokračovat v jeho započatém díle dál. 

 


ETS Trains s.r.o.

/album/ets-praha-spol-s-r-o-electric-train-systems/luz%cc%8cna%cc%81-1-jpg/
/album/ets-praha-spol-s-r-o-electric-train-systems/nu-2-kat-jpg/
/album/ets-praha-spol-s-r-o-electric-train-systems/nu-kat-jpg/
/album/ets-praha-spol-s-r-o-electric-train-systems/luz%cc%8cna%cc%81-2-jpg/

—————


Na tomto místě bych ráda zveřejnila email který mi přišel z firmy ETS.
Velice si jej vážím a udělal mi velkou radost. Všem z ETS za něj moc děkuji!
portrait

Zuzana Tomcova (zuzana@ets.cz)

pozvánka do ETS

Včera 6. 2. 2017, 12:27:12

Komu: rudolfovy@seznam.cz

g
 
Dobrý deň pani Rudolfová,
 
Po preštudovaní Vašich webových stránok, kde sa venujete jak firme Merkur, tak aj ETS, Vám chceme touto cestou poďakovať za krásny počin a obdivuhodné spracovanie informácií, ktoré tak nadšenci možu nájsť na jednom mieste.
Ak by ste mali niekedy čas, radi by sme Vás privítali u nás vo firme, mohli by ste tak nazrieť do našej výroby a vidieť ako ETS funguje. Neviem nakoľko sa zdržujete v Prahe, každopádne ak by ste mali chuť a čas, neváhajte ma kontaktovať a skúsili by sme sa dohodnúť na termíne, ktorý by Vám vyhovoval.
 
S pozdravom a prianím pekného dňa,
Zuzana Tomčová
 

logo ETS-ceník upravený web 

 

ETS Trains s.r.o.

Komořanská 326/63

Praha 4 - Komořany

143 00

 

tel: +420 244 403 500

gsm: +420 774 138 439

 

e-mail: zuzana@ets.cz

web:  www.ets.cz

 

Text a fotografie jsem použila z webových stránek firmy ETS.

Za možnost jejich použití ETS velice děkuji.

Odkaz na webové stránky firmy ETS Trains s.r.o. : 

www.ets.cz/